Топографічна зйомка

    Топографічний план

Топографічна зйомка масштабу 1:200

Топографічна зйомка масштабу 1:500

Топографічна зйомка масштабу 1:1000

Топографічна зйомка масштабу 1:2000

Топографічна зйомка (також геодезична зйомка або топозйомка) - комплекс інженерно-геодезичних робіт, що виконуються з метою отримання знімального оригіналу топографічних карт або планів місцевості. (wikipedia).

Для топозйомки використовуються тільки сучасні високоточні електронні та оптичні прилади із застосуванням GPS обладнання і досвідчених кваліфікованих співробітників з досвідом роботи більше 10-ти років. Важливо розуміти, що терміни і ціна виготовлення топографічного плану залежать від обсягу, складності робіт, технічного завдання, площі земельної ділянки та інших умов.

Масштаби топографічних планів

Топоплан може бути виконаний в різних масштабах. Нижче ми наведемо приміром основні або найпопулярніші масштаби.

Масштаб 1:500

Топографічний план 1:500 . Для швидкого розуміння масштабу можна запам'ятати таку шпаргалку: масштаб 1 до 500 (1:500) - це 1 метр плану містить у собі 500 метрів місцевості. Відповідно, якщо при вимірюванні лінійкою на плані ви отримали 1 см, то це буде відповідати 5 м на реальній місцевості (100 см = 500 м, значить 1 см = 5 м).

Основним масштабом є 1:500. Він використовуються для створення тополана і подальшого проектування об'єктів капітального будівництва, будівель, споруд, лінійних об'єктів, мостів, доріг, всіляких комунікацій тощо... Робиться на основі топозйомки 1:500

 

Масштаб 1:2000

Топографічний план 1:2000 вважається великомасштабним і менш детальним топопланом, використовується як ситуаційний масштаб. Застосовується для розробки генерального плану населеного пункту, міста, райцентру, села.

Складання проектів детального планування та ескізів забудови; проектів планування міських промислових районів, проектів найбільш складних транспортних розв'язок у містах на стадії розробки генерального плану.

Також топоплан масштабу 1:2000 використовується для проектування залізничних шляхів і автомагістралей, у тому числі в гірських районах. Цей масштаб не передбачає нанесення на плани всієї розгалуженої мережі підземних комунікацій на забудованій території, що також наближає його до розряду ситуаційних планів. Робиться на основі топозйомки 1:2000.

 

Масштаб 1:200

Топографічний план 1:200 великомасштабний план із перетином рельєфу 0,25, дорогий вид робіт, тому його становлять у тих випадках, коли важлива висока точність і деталізація нанесення об'єктів, підземних комунікацій і наземних споруд в умовах щільної багатоповерхової забудови. Застосовуйтеся в основному для ландшафтного дизайну. Головне завдання топоплана масштабу 1:200 - наочність відображення всіх елементів місцевості і складності рельєфу.

 Работаем: Киев и Киевская область, Киево-Святошинский район, Вишневое, Ирпени, Буча, Вышгород и Вышгородский район, Борисполь и Бориспольский район, Бровары и Броварской район, Макаров и Макаровский район, Обухов и Обуховский район, Барышевска и Барышевский район, Бородянка и Бородянский район, Васильков и Васильковский район, Богуслав и Богуславский район.